Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O blogu

Do stworzenia bloga, na który trafiłeś/aś zainspirowała mnie potrzeba pisania o czymś, co jest dla ludzi najważniejsze. Pewnie zgodzisz się ze mną, że dla wielu najważniejsza jest rodzina. Życie jest jednak nieprzewidywalne i wiele osób boryka się z problemami małżeńskimi. Co więcej prowadzi to do rozwodu. Właśnie takim osobom chcę pomagać. Postanowiłem pisać o małżeństwie, a w zasadzie o jego rozwiązaniu przez rozwód.

W zamierzeniu blog ma służyć osobom, które noszą się z zamiarem rozwodu lub są w jego trakcie. Chcę przekazać Ci możliwie najwięcej użytecznych i praktycznych informacji o prawach jakie przysługują osobie zdradzonej. W rezultacie taka, w wielu przypadkach, jest właśnie przyczyna rozwodu.

Z rozwodami mam do czynienia bardzo często z racji wykonywanego zawodu. Śledząc statystyki sądowe dowiesz się, że spraw rozwodowych jest coraz więcej. Rozwód dla małżonków jest trudnym etapem w życiu. Wyczerpującym emocjonalnie, psychicznie, a niekiedy też finansowo.  Problemy około rozwodowe nie są mi obce.  Wiem też, że wiele osób nie wie co zrobić; Jakie dokumenty są potrzebne by uzyskać rozwód? Co ze wspólnym mieszkaniem? Jak uzyskać alimenty? Z kim zostaną dzieci po rozwodzie? Jak i czy opłaca się dzielić wspólny majątek?

Skoro odwiedzasz mój blog szukasz informacji o prawie rodzinnym.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskana pomocy  zapraszam Cię do kontaktu >>.