Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

MILIONY OD BYŁEGO MAŁŻONKA

Mateusz Szymkowiak26 lipca 2020Komentarze (0)

Poznaj Dianę. Byłą żonę znanego przedsiębiorcy, właściciela sieci klinik chirurgii estetycznej. Mariusz , bo tak nazywa się ex małżonek Diany, stwierdził, że życie małżeńskie mu nie służy i zamieszkał Laurą. Młodszą o 20 lat , atrakcyjną i seksowną pracownicą działu HR jego organizacji.

Diana i Mariusz mieli już dorosłe dzieci, więc rozwód to była formalność.

JEST ROZWÓD CZAS PODZIELIĆ MAJĄTEK

Pan Mariusz egzaltowany nową znajomością z Laurą i pewny, że żona była zawsze osobą skromną, wierną i uczciwą, nie przewidział, że rozwód był jego największym życiowym błędem.

Nie w sensie emocjonalnym, ale czysto ludzkim – finansowym. Będąc prężnym przedsiębiorcą pan Mariusz dorobił się znacznego majątku, dość powiedzieć, że  był właścicielem kilkudziesięciu nieruchomości. Wakacje lubił natomiast spędzać na swoim 30 metrowym jachcie.

Cóż, małżonkowie Diana i Mariusz nie zawarli intercyzy, chociaż żona kilkakrotnie proponowała mężowi, obawiając się długów jakie może wygenerować jego biznes. Dlatego zarówno nieruchomości pana Mariusza, jak i jego jacht są wspólne, a żona może domagać się połowy tego majątku.

KIEDY WYSTĄPIĆ O PODZIAŁ MAJĄTKU

Podziału majątku, czyli mówiąc po „prawniczemu” 🙂 wyjścia ze współwłasności, można domagać się w każdym czasie. Oznacza to nie mniej, nie więcej niż to że roszczenie o podział majątku nie przedawnia się.

Pani Diana od rozwodu czekała 5 lat, aż udało jej się zgromadzić wystarczające dowody pozwalające w pełni ustalić i wycenić „majątek męża”. A tak w zasadzie majątek wspólny.

Po rozwodzie pan Mariusz przelał na rachunek byłej żony 800.000 złotych i przepisał na jej własność mieszkanie w Krakowie. Myślał, że tym zastopuje apetyt ex żony na majątek. Nic bardziej mylnego.

JAK PODZIELIĆ MAJĄTEK WSPÓLNY

Skoro pan Mariusz nie chciał rozmawiać z byłą żoną o spłacie jej udziału w majątku, nie chciał słyszeć o notariuszach, to pani Diana zatrudniła adwokata. Sprawa trafiła do sądu. Pani Diana domagała się przyznania jej połowy majątku, którego wartość oszacowała na 12,3 mln złotych.

W zasadzie nie upierała się jak sąd podzieli majątek, byleby wartość jej udziału się zgadzała:-)

Sąd może przyznać na jej wyłączną własność rzecz kilka nieruchomości, może też nakazać spłacenie przez byłego męża udziałów pani Diany w tych nieruchomościach, a finalnie istnieje możliwość nakazania sprzedaży nieruchomości  w trybie licytacji komorniczej i podzielenie na pół ceny uzyskanej ze sprzedaży.

KOCHANKA KOSZTUJE

Poniewczasie pan Mariusz doznał oświecenia. Stwierdził, że żadna kochanka nie jest warta 6 milionów złotych, a z żoną był przecież szczęśliwy.

Cóż, jak to mówią….. głupota kosztuje.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości autora Anastase Maragos on Unsplash.

************************************

Zapraszam Cię do zapoznania się również z innymi wpisami na nowym  blogu Zdradzeni co dalej.pl oraz na blogu areszt-tymczasowy.pl:

CZY MOŻNA OGRANICZYĆ KONTAKTY Z DZIECKIEM PO ROZWODZIE?

BEZ ROZWODU PRZY ROZPADZIE MAŁŻEŃSTWA

CZY ZDRADZONY POTRZEBUJE DETEKTYWA?

CO MOŻE MOŻE ZROBIĆ ZDRADZONY MAŁŻONEK

ALIMENTY PO ROZWODZIE

WSPÓLNE MIESZKANIE W CZASIE ROZWODU

PRZEMOC W RODZINIE

Do odsłuchania znajdziesz tu również podcast „Z adwokatem przez życie” i  „Krąg przestępstwa” oraz podcast prowadzony wspólnie z adw. Danielem Anweilerem „Anatomia przestępstwa:

INTRO

KRĄG PRZESTĘPSTWA #10 OBROŃCA OSOBY ARESZTOWANEJ

CO GROZI ZA LEKCEWAŻENIE KWARANTANNY …

DOZÓR ELEKTRONICZNY

ZAŻALENIE NA ARESZT

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: