Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

JAK ZASZKODZIĆ MAŁŻONKOWI POD SPRAWĘ ROZWODOWĄ

Mateusz Szymkowiak02 sierpnia 2020Komentarze (0)

Lukrecja zdradza męża. Lubi sex. Żyje w luksusie, a mąż jest znanym lokalnym przedsiębiorcą. W jej życie małżeńskie wdarła się rutyna, a pani Lukrecja  nie lubi się nudzić.

Więc poznała pana Marka. Średniego szczebla pracownika  administracji samorządowej. Spotykali się rano i wieczorem , przed i po pracy. Paradoksalnie zgubiła ich rutyna. Mąż pani Lukrecji zaniepokojony częstym znikaniem żony i „długimi godzinami pracy” wynajął detektywa.

Pan detektyw ustalił, że Marek nie jest tylko kolegą z pracy pani Lukrecji, ale również dogadza jej w sprawach intymnych.

SZAŁ

Maż pani Lukrecji- czyli Andrzej wpadł w słuszny szał. Możesz sobie wyobrazić co w tym czasie działo się w domu małżonków Lukrecji i Andrzeja.

Finalnie pan Andrzej złożył w sądzie pozew o rozwód z ustaleniem wyłącznej winy żony.

Cóż pani Lukrecja, jak wspomniałem, żyła w  luksusie. Strata statusu społecznego nie wchodziła w grę. Znajoma poradziła jej, że powinna założyć mężowi niebieską kartę.

Jak się domyślasz, w Polsce wyczulenie  na przemoc w rodzinie i każde, nawet najdurniejsze doniesienie o przemocy w rodzinie jest traktowane poważnie.

Więc znany przedsiębiorca pan Andrzej ma założoną niebieską kartę. Pani Lukrecja nie omieszka wykorzystać tego faktu w sprawie rozwodowej. Tak zresztą poradził jej adwokat. 

Na nieszczęście pana Andrzeja, o sprawie rozwodowej dowiedział się tata pani Lukrecji. Oczywiście nie miał pojęcia, że jego córeczka zdradziła zięcia i prowadziła się w sposób frywolny. Córka powiedziała mu tylko, że mąż stosuje przemoc w domu.

ZEMSTA TEŚCIA

Tatuś pani Lukrecji był zaprawionym w bojach facetem (to znaczy miał za sobą cztery małżeństwa). Chłopina przejął się zanadto i powiadomił prokuraturę, że zięć znęca się nad wnukiem i żoną.

Na nieszczęście pana Andrzeja każdą sprawę dotyczącą przemocy, zwłaszcza przeciwko dziecku, policja traktuje z największą pieczołowitością. Niestety policja nie prowadzi takich spraw obiektywnie i z góry zakłada, że sprawca jest dewiantem i zasługuje na przykładne ukaranie. Tłumaczenia pana Andrzeja, że sprawa jest wydumana, a on dba o dzieci i nigdy nie stosował wobec żony przemocy fizyczne czy psychicznej nie były wiarygodne dla prokuratora.

W rezultacie do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko panu Andrzejowi.

ROZWÓD ZE ZNĘTĄ W TLE

Pan Andrzej chciał rozwodu z winy żony, bo przecież go zdradziła. Zapewniał jej dostatnie życie (dość powiedzieć, że kupił jej Mercedesa i cztery  razy do roku opłacał zagraniczne wojaże) a ta lafirynda przyprawiła mu rogi.

Teść nie omieszkał poinformować sąd prowadzący sprawę o rozwód, że zięć ma sprawę karną w toku. Nagle sprawa rozwodowa obrała niekorzystny obrót. Teraz sąd się zastanawiał czy rozpad pożycia małżeńskiego nie był zawiniony również przez męża, bo jak wiadomo bić żony i dziecka nie wolno…

CHCESZ ZASZKODZIĆ MAŁŻONKOWI PISZ

Puenta  tej opowieści jest taka: papier wszytko przyjmie, a policjanci nie mają czasu na obiektywne prowadzenie postępowania dowodowego. Jeżeli chcesz zaszkodzić małżonkowi to rzuć oskarżeniem w małżonka, że stosuje przemoc. To napewno zadziała, a przynajmniej spowoduje, że małżonek będzie musiał się tłumaczyć przed prokuratorem.

Inna sprawa jest taka, że zawiadomienie organów ścigania o przestępstwie, które nie miało miejsca, jest również ….. przestępstwam.

art.234 kodeksu karnego – kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości autora  Jurien Huggins on Unsplash.

************************************

Zapraszam Cię do zapoznania się również z innymi wpisami na nowym  blogu Zdradzeni co dalej.pl oraz na blogu areszt-tymczasowy.pl:

CO MOŻE MOŻE ZROBIĆ ZDRADZONY MAŁŻONEK

ALIMENTY PO ROZWODZIE

WSPÓLNE MIESZKANIE W CZASIE ROZWODU

WSPÓLNE MIESZKANIE PO ROZWODZIE

Do odsłuchania znajdziesz tu również podcast „Z adwokatem przez życie” i  „Krąg przestępstwa” oraz podcast prowadzony wspólnie z adw. Danielem Anweilerem „Anatomia przestępstwa:

INTRO

KRĄG PRZESTĘPSTWA #10 OBROŃCA OSOBY ARESZTOWANEJ

CO GROZI ZA LEKCEWAŻENIE KWARANTANNY …

DOZÓR ELEKTRONICZNY

ZAŻALENIE NA ARESZT

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: