Mateusz Szymkowiak

adwokat

Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą
w Bielsku-Białej i oddziałem w Katowicach. Na co dzień świadczę pomoc prawną osobom skazanym, podejrzanym i tymczasowo aresztowanym...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

CZY ZDRADZONY POTRZEBUJE DETEKTYWA?

Mateusz Szymkowiak21 czerwca 2020Komentarze (0)

Zostałem  zdradzony – pomyślał Adam.

Adam czuje to podskórnie. Jego żona zmieniła swoje zachowanie wobec niego, odmawia współżycia, ciągle z „kimś” pisze na telefonie i jest myślami w innym świecie. Do tego jeszcze znajomi uprzejmie donoszą, że widzieli na mieście Kingę (żonę) w towarzystwie młodszego, przystojnego mężczyzny…

No dobra – pomyślał Adam – czuję i wiem, że mnie zdradza, ale jak ja to udowodnię w sądzie?!

CZY POTRZEBNY JEST DETEKTYW?

Nie, nie jest potrzebny 🙂 Na tym mógłbym zakończyć wpis, ale pociągnijmy temat  trochę dalej.

Jak udowodnić przed sądem zdradę małżonka?

Wystarczające będą zeznania świadków, którzy widzieli małżonka zdradzającego w niedwuznacznej sytuacji z innym mężczyzną/kobietą. Mogą to być też zdjęcia, albo też wyjaśnienia małżonków.

Dość powszechnie dowodem w sprawach rozwodowych są wyciągi z rachunku bankowego, które obrazują wydatki współmałżonka. Przykładowo płatności za hotel w czasie, gdy ten miał być …. w pracy. Zdarza się również, że z historii rachunku można wyczytać jakimi prezentami zdradzający małżonek obdarowywał kochankę/kochanka.

Warto też sięgnąć po bilingi z rozmów telefonicznych numeru telefonu, którym posługuje się zdradzający małżonek. Jeżeli jeden numer dominuje na liście połączeń to stanowić to może poszlakę. Z sąd już tylko krok do zweryfikowania tego powtarzającego się w spisie połączeń numeru telefonu .

Kolejnym dowodem mogą być nagrania rozmów lub historia rozmów przez komunikatory internetowe, tudzież print screeny z profilu Facebook’owego. Ta kwestia jest jednak bardziej problematyczna, bo nie można „włamywać się” na telefon małżonka. To może być przestępstwo… Inaczej ma się rzecz, gdy podczas kłótni zdradzający małżonek w emocjach „rzuci” , że i owszem zdradza. Co prawda takie nagranie kłótni ogólnie nie stanowi przestępstwa, ale w pewnych sytuacjach może stanowić naruszenie dóbr osobistych – prawa do ochrony wizerunku, czy prywatności.

Print screeny z profilu facebookowe małżonka generalnie nie są zabronione, skoro zdradzający małżonek sam się przed światem chce pochwalić zdjęciami, miejscami swojego pobytu lub innymi prywatnymi sprawami. Uwierz mi tego typu sytuacje wcale nie są rzadkością. W realu zdradzający maskuje swoje zachowania , natomiast na Facebooku często, aż emanuje „szczęściem” z nowego związku.

Sądy różnie podchodzą do dowodów z nagrań z ukrycia. Jedne dopuszczają inne oddalają takie wnioski dowodowe, jako pochodzić z nielegalnego źródła.

Musisz tu wiedzieć, że analogicznie można potraktować raporty usług detektywistycznych. W końcu to tez jest śledzenie z ukrycia i nagrywanie. A przy tym usługi detektywa nie są wcale tanie. A co ważniejsze nie masz gwarancji, że taki dowód zostanie uwzględniony w sądzie.

CZY WARTO UDOWADNIAĆ ZDRADĘ

To zależy. Jeżeli jest małżonkiem niewinnym (nawet w 1%) a rozwód pociągnąłby dla Ciebie pogorszenie standardu życia – to i owszem warto udowadniać zdradę.

Jeżeli natomiast to ty zapewniałeś/aś wysoki standard życia rodzinnego albo i Tobie można zarzucić , chociażby w minimalnym zakresie, winę w rozkładzie pożycia małżeńskiego – to wówczas nie warto udowadniać zdrady.

W pierwszym przypadku małżonek niewinny będzie miał prawo domagać się po rozwodzie świadczeń pieniężnych wyrównujących jej/jemu standard życia przed rozwodem.

W drugim przypadku takie prawo nie powstanie.

**************************************

Photo by frankie cordoba on Unsplash

Po więcej zapraszam na www.adwokat-szymkowiak.pl oraz na blog www.areszt-tymczasowy.pl i moje strony fb:

Obronną ręką w sprawie karnej ,  Z adwokatem przez życie.

Zachęcam Cię do kontaktu, gdybyś potrzebował więcej informacji lub pomocy:

tel.:               0048 604 199 306

whatsapp:   0048 604 199 306

e-mail:         ms@adwokat-szymkowiak.pl

instagram:  @szymkowiak.mateusz

formularz:   http://zdradzenicodalej.pl/kontakt/

*********************************************************

Ponadto polecam Ci kilka wpisów o tematyce obrońcy możesz odnaleźć poniżej:

BEZ ROZWODU PRZY ROZPADZIE MAŁŻEŃSTWA

ROZWÓD Z USTALENIEM WINY…CZYLI, ŻE CO?

JAK DŁUGO TRWA ARESZT

WNIOSEK O USTANOWIENIE OBROŃCY

KONFISKATĄ ROZSZERZONĄ PO KIESZENI PRZEDSIĘBIORCZYM

ROZWÓD I WSPÓLNE MIESZKANIE

WIDZENIE Z ARESZTOWANYM

Polecam Ci również mój podcast Z ADWOKATEM PRZEZ ŻYCIE i „Krąg przestępstwa” oraz podcast prowadzony wspólnie z adw. Danielem Anweilerem Anatomia przestępstwa:

#10 OBROŃCA OSOBY ARESZTOWANEJ

#9: ARESZT POLICYJNY I SĄDOWY

#8 TALON NA PACZKĘ DO ARESZTU ŚLEDCZEGO

#7 ŚWIADEK KORONNY

#2 ZAŻALENIE NA ARESZT

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 604 199 306e-mail: ms@adwokat-szymkowiak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Adwokat Mateusz Szymkowiak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Adwokat Mateusz Szymkowiak z siedzibą w Bielsko-Białej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem ms@adwokat-szymkowiak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: